Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вкупно посети на форумот

пишувај кирилица

моментална подршка

Poll

мислење за форумот
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_left74%Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 74% [ 25 ]
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_left18%Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 18% [ 6 ]
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_left9%Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 9% [ 3 ]

Општо гласови : 34

Latest topics

» increase page rank backlinks services
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyПон Aвг 01, 2011 8:53 am by Гостин

» кој виц ве насмеа денес ?
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyПон Апр 06, 2009 9:09 pm by jatika

» Man On Fire (2004) HDTV 720p
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyВто Дек 16, 2008 10:26 am by ThA DON

» psa trance kolekcija 0
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyВто Дек 16, 2008 2:54 am by [^_hYp3Rs0NiC_n3Rd_^]

» Петиција против труење на животните
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyВто Ное 18, 2008 2:56 am by web master

» Изгубен на аеродром цели седум дена
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyЧет Ное 06, 2008 9:32 pm by web master

» како да се привлече секоја жена
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyЧет Ное 06, 2008 9:25 pm by web master

» нов фим со фифти сент
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyЧет Ное 06, 2008 9:16 pm by web master

» [MonkeyVision] OpenSuse 11 0 Live CD KDE4
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyНед Ное 02, 2008 7:08 am by web master

» Ubuntu-8-10
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyНед Ное 02, 2008 6:54 am by web master

» Prison Break
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyНед Ное 02, 2008 6:40 am by web master

» Косово-држава!!
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyСаб Ное 01, 2008 2:42 am by ЌОЌОР

» Корисни интернет страни
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyПет Окт 31, 2008 3:10 am by web master

» install
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyПет Окт 31, 2008 3:00 am by web master

» Prodavam vespa
Телевизор кој знае кој сте и каде сте EmptyВто Окт 28, 2008 3:17 pm by .:Hara Gobi:.

Top posters

web master (128)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
ThA DON (113)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
.:Hara Gobi:. (98)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
DaciSS (70)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
jatika (63)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
ВЕБ МАСТЕР (59)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
voren (31)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
Dijana (28)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
dimza (22)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 
girl (21)
Телевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_leftТелевизор кој знае кој сте и каде сте BarТелевизор кој знае кој сте и каде сте Bar_right 

реклами

zenska sema
Изгубен на аеродром цели седум дена

Чет Ное 06, 2008 9:32 pm by web master

Изгубен на аеродром цели седум дена

Многу често се случува луѓето да се изгубат на големите аеродроми низ …

како да се привлече секоја жена

Чет Ное 06, 2008 9:25 pm by web master

Телевизор кој знае кој сте и каде сте Os_v
Многу мажи понекогаш би сакале да постои таен рецепт за освојување …

нов фим со фифти сент

Чет Ное 06, 2008 9:16 pm by web master

Контроверзниот рапер ќе заигра во трилерот 13 заедно со Мики Рурк и Џејсон Статхам. Снимањето на филмот би …


  Телевизор кој знае кој сте и каде сте

  ThA DON
  ThA DON
  Admin

  Male
  Број на мислења : 113
  Age : 33
  Местолокација : Први влез
  Registration date : 2008-10-05

  Телевизор кој знае кој сте и каде сте Empty Телевизор кој знае кој сте и каде сте

  Пишување  ThA DON Нед Окт 05, 2008 5:59 pm

  Го нарекуваат ’жив ѕид’, дијагоналата на екранот му е 150 инчи, и е неверојатно тенок, а Панасоник планира да го пушти во продажба веќе од следната година.

  Станува збор за телевизор кој го покрива целиот ѕид од собата и прикажува различни содржини на различни делови од екранот, зависно од потребите на семејството.

  Телевизор кој знае кој сте и каде сте Televi10  На пример, поголемиот дел од неговата површина може да функционира како фото-тапет, додека на помал дел можете да гледате телевизија.

  За се да функционира како што треба се грижи технологијата за препознавање на лица и движења. Кога ќе се појавите пред екранот, тој ќе препознае кој сте и каде точно се наоѓате, и ќе ги вклучи вашите омилени програми на делот од екранот пред кој што се наоѓате.

  Не треба ни да се дискутира за тоа како на ова чудо ќе изгледаат видео игрите, а постои можност и за многу други примени, но сепак, не сме сигурни дека ’зјапањето’ во џиновски екран на долг рок е добра идеја.

  Во секој случај, ако Панасоник навистина го направи овој концепт реалност, често изговараната реченица “тргни се од пред тој проклет телевизор“ ќе добие сосема поинакво значење.

   Сега е точно Пон Мар 08, 2021 9:55 am