Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вкупно посети на форумот

пишувај кирилица

моментална подршка

Poll

мислење за форумот
солариумот опасен по живот Bar_left74%солариумот опасен по живот Bar_right 74% [ 25 ]
солариумот опасен по живот Bar_left18%солариумот опасен по живот Bar_right 18% [ 6 ]
солариумот опасен по живот Bar_left9%солариумот опасен по живот Bar_right 9% [ 3 ]

Општо гласови : 34

Latest topics

» increase page rank backlinks services
солариумот опасен по живот EmptyПон Aвг 01, 2011 8:53 am by Гостин

» кој виц ве насмеа денес ?
солариумот опасен по живот EmptyПон Апр 06, 2009 9:09 pm by jatika

» Man On Fire (2004) HDTV 720p
солариумот опасен по живот EmptyВто Дек 16, 2008 10:26 am by ThA DON

» psa trance kolekcija 0
солариумот опасен по живот EmptyВто Дек 16, 2008 2:54 am by [^_hYp3Rs0NiC_n3Rd_^]

» Петиција против труење на животните
солариумот опасен по живот EmptyВто Ное 18, 2008 2:56 am by web master

» Изгубен на аеродром цели седум дена
солариумот опасен по живот EmptyЧет Ное 06, 2008 9:32 pm by web master

» како да се привлече секоја жена
солариумот опасен по живот EmptyЧет Ное 06, 2008 9:25 pm by web master

» нов фим со фифти сент
солариумот опасен по живот EmptyЧет Ное 06, 2008 9:16 pm by web master

» [MonkeyVision] OpenSuse 11 0 Live CD KDE4
солариумот опасен по живот EmptyНед Ное 02, 2008 7:08 am by web master

» Ubuntu-8-10
солариумот опасен по живот EmptyНед Ное 02, 2008 6:54 am by web master

» Prison Break
солариумот опасен по живот EmptyНед Ное 02, 2008 6:40 am by web master

» Косово-држава!!
солариумот опасен по живот EmptyСаб Ное 01, 2008 2:42 am by ЌОЌОР

» Корисни интернет страни
солариумот опасен по живот EmptyПет Окт 31, 2008 3:10 am by web master

» install
солариумот опасен по живот EmptyПет Окт 31, 2008 3:00 am by web master

» Prodavam vespa
солариумот опасен по живот EmptyВто Окт 28, 2008 3:17 pm by .:Hara Gobi:.

Top posters

web master (128)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
ThA DON (113)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
.:Hara Gobi:. (98)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
DaciSS (70)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
jatika (63)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
ВЕБ МАСТЕР (59)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
voren (31)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
Dijana (28)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
dimza (22)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 
girl (21)
солариумот опасен по живот Bar_leftсолариумот опасен по живот Barсолариумот опасен по живот Bar_right 

реклами

zenska sema
Изгубен на аеродром цели седум дена

Чет Ное 06, 2008 9:32 pm by web master

Изгубен на аеродром цели седум дена

Многу често се случува луѓето да се изгубат на големите аеродроми низ …

како да се привлече секоја жена

Чет Ное 06, 2008 9:25 pm by web master

солариумот опасен по живот Os_v
Многу мажи понекогаш би сакале да постои таен рецепт за освојување …

нов фим со фифти сент

Чет Ное 06, 2008 9:16 pm by web master

Контроверзниот рапер ќе заигра во трилерот 13 заедно со Мики Рурк и Џејсон Статхам. Снимањето на филмот би …


  солариумот опасен по живот

  ВЕБ МАСТЕР
  ВЕБ МАСТЕР
  Admin

  Male
  Број на мислења : 59
  Age : 34
  Местолокација : први влез
  Registration date : 2008-09-30

  солариумот опасен по живот Empty солариумот опасен по живот

  Пишување  ВЕБ МАСТЕР Вто Окт 07, 2008 3:23 am

  Дури 34 жени во Австралија минатата година починале како резултат на последиците од желбата за исончана кожа, покажаа резултатите од истражувањето спроведено на Институтот за медицински истражувања во Квинсленд.

  Станува збор за случаи на смрт од рак на кожа, предизвикан од прекумерното изложување на зрачење во солариум.

  Според податоците на Институтот, во Австралија минатата година од меланом умреле 281 лице, а од нив 43 најверојатно болеста ја добиле како последица на честите третмани во солариум.

  Стручњаците апелираа до австралиската влада да ги заостри критериумите за работа во салоните за убавина кои нудат брзо и вештачко потемнување на кожата.

  што мислите вие за ова? confused
  girl
  girl
  почетник
  почетник

  Female
  Број на мислења : 21
  Age : 30
  Registration date : 2008-10-03

  солариумот опасен по живот Empty Re: солариумот опасен по живот

  Пишување  girl Саб Окт 25, 2008 3:12 am

  абе и на тераса можеш да се сунчаш не мора на солариум

   Сега е точно Пон Мар 08, 2021 8:26 am