Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вкупно посети на форумот

пишувај кирилица

моментална подршка

Poll

мислење за форумот
Закони Bar_left74%Закони Bar_right 74% [ 25 ]
Закони Bar_left18%Закони Bar_right 18% [ 6 ]
Закони Bar_left9%Закони Bar_right 9% [ 3 ]

Општо гласови : 34

Latest topics

» increase page rank backlinks services
Закони EmptyПон Aвг 01, 2011 8:53 am by Гостин

» кој виц ве насмеа денес ?
Закони EmptyПон Апр 06, 2009 9:09 pm by jatika

» Man On Fire (2004) HDTV 720p
Закони EmptyВто Дек 16, 2008 10:26 am by ThA DON

» psa trance kolekcija 0
Закони EmptyВто Дек 16, 2008 2:54 am by [^_hYp3Rs0NiC_n3Rd_^]

» Петиција против труење на животните
Закони EmptyВто Ное 18, 2008 2:56 am by web master

» Изгубен на аеродром цели седум дена
Закони EmptyЧет Ное 06, 2008 9:32 pm by web master

» како да се привлече секоја жена
Закони EmptyЧет Ное 06, 2008 9:25 pm by web master

» нов фим со фифти сент
Закони EmptyЧет Ное 06, 2008 9:16 pm by web master

» [MonkeyVision] OpenSuse 11 0 Live CD KDE4
Закони EmptyНед Ное 02, 2008 7:08 am by web master

» Ubuntu-8-10
Закони EmptyНед Ное 02, 2008 6:54 am by web master

» Prison Break
Закони EmptyНед Ное 02, 2008 6:40 am by web master

» Косово-држава!!
Закони EmptyСаб Ное 01, 2008 2:42 am by ЌОЌОР

» Корисни интернет страни
Закони EmptyПет Окт 31, 2008 3:10 am by web master

» install
Закони EmptyПет Окт 31, 2008 3:00 am by web master

» Prodavam vespa
Закони EmptyВто Окт 28, 2008 3:17 pm by .:Hara Gobi:.

Top posters

web master (128)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
ThA DON (113)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
.:Hara Gobi:. (98)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
DaciSS (70)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
jatika (63)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
ВЕБ МАСТЕР (59)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
voren (31)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
Dijana (28)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
dimza (22)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 
girl (21)
Закони Bar_leftЗакони BarЗакони Bar_right 

реклами

zenska sema
Изгубен на аеродром цели седум дена

Чет Ное 06, 2008 9:32 pm by web master

Изгубен на аеродром цели седум дена

Многу често се случува луѓето да се изгубат на големите аеродроми низ …

како да се привлече секоја жена

Чет Ное 06, 2008 9:25 pm by web master

Закони Os_v
Многу мажи понекогаш би сакале да постои таен рецепт за освојување …

нов фим со фифти сент

Чет Ное 06, 2008 9:16 pm by web master

Контроверзниот рапер ќе заигра во трилерот 13 заедно со Мики Рурк и Џејсон Статхам. Снимањето на филмот би …


  Закони

  ThA DON
  ThA DON
  Admin

  Male
  Број на мислења : 113
  Age : 33
  Местолокација : Први влез
  Registration date : 2008-10-05

  Закони Empty Закони

  Пишување  ThA DON Чет Окт 09, 2008 11:29 am

  *Дреов закон на професионалната пракса

  Оној што плаќа најмалку, најмногу приговара.

  *Смитов закон

  Ниеден вистински проблем нема решение.

  *Мајнеров закон

  Никој не ги забележува големите грешки.

  *Сандиландов закон

  Ненадејно добиеното слободно време секогаш залудно се губи.

  *Вилеов закон за предавачи

  Никој не слуша додека не направиш грешка.

  *Првиот закон за лабораториска работа

  Врелата епрувета изгледа исто како и студената.

  *Начелото на Со

  Направи систем што може и будала да го користи, па ќе ти се случи само будала да го користи..

  *Пригоден водич за модерни науки

  1. Ако е зелено или мрда тоа е биологија

  2. Ако смрди, тоа е хемија

  3. Ако не функционира, тоа е физика

  *Вилогбиев закон

  Кога се обидуваш некому да му покажеш дека машината не работи, таа ке проработи.

  *Антониев закон за силата

  Немој со сила, земи поголем чекан.

  *Ханлонов закон

  Подобро добар план денес, отколку совршен утре.

  *Задаров закон за биомеханика

  Јачината на чешањето е обратно пропорционална на можноста да го дофатиш местото кое те чеша.

  *Харбуров закон

  Краен рок е една недела по планираниот краен рок.

  *ДЗенингов королар

  Веројатноста лебот да падне од страната намачкана со путер е правопропорционална со цената на килимот.

  *Вудсидеов закон за бакалници

  Кесата која ќе се скине е онаа во која се јајцата.

  *Џоновиот колатерален колорал

  За да добиеш кредит, мораш најнапред да докажеш дека не ти е потребен.

  *Петтиот закон за недоверба

  Да се греши е човечки, но за стварно да се заглави потребен е компјутер.

  *Марфиева филозофија

  Смешкај се... Утре ке биде полошо

  *Боговицев закон

  Кој се двоуми веројатно е во право.

  *Валтонов закон за политиката

  Глупакот и неговите пари обично победуваат на изборите

  *Петто правило на политиката

  Кога на политичар ќе му светне идеја, обично е лоша.

  *Законот на Дингл

  Кога некој нешто ќе испушти, тоа никој нема да го подигне, но затоа секој ќе го шутне.

  *Петеровото плацебо

  Грам имиџ вреди кило вистински способности.

  *Пинтов закон

  Штом некому направиш услуга, тоа ќе стане твоја работа.

  *Рукертов закон

  Ништо не е толку мало за да неможе да се напумпа.

  *Сигстадов закон

  Додека дојдеш на ред правилата ќе се сменат.

  *Етореовото запазување

  Другата редица се движи побрзо.

  *Марфиев закон

  Доколку нешто може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку.

  *Резимето на Снатерли за последиците

  Доколку нешто не може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку.

  *Парадоксот на Силверман

  Доколку и Марфиевиот закон може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку.

  *Проширениот Марфиев закон

  Доколку цела низа настани можат да тргнат наопаку, ќе тргнат наопаку по најлошиот можен ред.

  *Фарсндиковата последица на петтата поука:

  Бидејки работите тргнале од лошо на полошо, процесот самиот ќе си се повторува.

  *Прописот на Дусарме:

  Шансата секогаш се појавува во најнеповолниот момент.

  *Законот на Флуге:

  Кога ќе ти притреба да чукнеш во дрво, сваќаш дека светот е направен од алуминиум и пластика.

  *Зимургиевиот седми заклучок од Марфиевиот закон:

  Кога врне, тогаш истура.

  *Болингов постулат:

  Ако се чуствуваш добро, не грижи се ќе ти помине.

  *Законот на Стурге:

  90% од се е срање


  _________________
  Live for everything, die for nothing
  jatika
  jatika
  добар член
  добар член

  Female
  Број на мислења : 63
  Age : 34
  Местолокација : 3ti vlez
  Registration date : 2008-10-08

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  jatika Чет Окт 09, 2008 8:45 pm

  interesni fakti ama treba da gi seckas poso nikoj ne bi se nafatil da procita neso volku golemo haha
  ThA DON
  ThA DON
  Admin

  Male
  Број на мислења : 113
  Age : 33
  Местолокација : Први влез
  Registration date : 2008-10-05

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  ThA DON Чет Окт 09, 2008 9:43 pm

  jatika напиша:interesni fakti ama treba da gi seckas poso nikoj ne bi se nafatil da procita neso volku golemo haha

  Има и такви кои читаат се, као ти на пр. Very Happy


  _________________
  Live for everything, die for nothing
  DaciSS
  DaciSS
  добар член
  добар член

  Male
  Број на мислења : 70
  Age : 33
  Местолокација : kaj Chalenge angliskoto :D
  Registration date : 2008-10-05

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  DaciSS Пет Окт 10, 2008 11:03 pm

  marfievi zakoni za tehnologija

  - Големите откритија се случиле по грешка.

  - Нови системи генерираат нови проблеми.

  - Логиката е систематски начин како самоуверено да дојдеш до погрешен заклучок.

  - Да се греши е човечки, но потребен е компјутер за работите да се зезнат до крај.

  - Секоја направа содржи барем еден дел кој веќе застарел, два дела кои не можат да се купат и три дела кои сеуште се во фаза на развој.

  - Се е можно, освен скијање низ ротирачка врата.

  - Доколку некој експеримент успее, тогаш нешто не е во ред.

  - Кога се ќе пропадне, прочитајте го упатството.

  - Секој предмет кој ќе падне, ќе се стркала во најнепристапниот ќош.

  - Сите работи тргнуваат наопаку истовремено.

  - Предметот ќе биде оштетен пропорционално на својата вредност.
  DaciSS
  DaciSS
  добар член
  добар член

  Male
  Број на мислења : 70
  Age : 33
  Местолокација : kaj Chalenge angliskoto :D
  Registration date : 2008-10-05

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  DaciSS Пет Окт 10, 2008 11:04 pm

  Марфиеви (сексуални) закони

  - Сите добри жени се зафатени.

  - Доколку некоја не е зафатена, постои добра причина зошто.

  - Колку е некоја поубава, толку е подалечна.

  - Количината на љубов која некој ја чувствува према вас, е обратно пропорционална на количината на љубов која вие ја чувствувате за таа личност.

  - Секоја љубезна акција, нема баш толку љубезна реакција.

  - Добрите момци/девојки свршуваат последни.

  - Во моментот кога ќе ве заинтересира, таа ќе пронајде некој друг.

  - Кога жената ќе почне да ве разбира, значи дека престанала да ве слуша.

  - Квалитетите на мажот кои ја привлекуваат жената се истите кои таа нема да може да ги поднесува со години потоа.

  - Мажот може да биде среќен со било која жена, се додека не ја сака
  dimza
  dimza
  почетник
  почетник

  Male
  Број на мислења : 22
  Age : 34
  Местолокација : Prvi vlez
  Registration date : 2008-10-05

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  dimza Пет Окт 10, 2008 11:05 pm

  cheers cheers cheers
  Батка-Даре
  Батка-Даре
  почетник
  почетник

  Male
  Број на мислења : 15
  Age : 33
  Местолокација : карши бензинска :)
  Registration date : 2008-10-15

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  Батка-Даре Сре Окт 15, 2008 4:10 pm

  аман бе..... ова да го чита некој и да изгуби желба за живот.
  Matej
  Matej
  почетник
  почетник

  Male
  Број на мислења : 2
  Местолокација : 2ri vlez
  Registration date : 2008-10-19

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  Matej Нед Окт 19, 2008 7:35 pm

  ej ne mi se veruva gi procitav site Smile

  Sponsored content

  Закони Empty Re: Закони

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Пон Мар 08, 2021 9:23 am